Ristorante Italiano Buschetto je italská restaurace na Václavském náměstí, jen pár kroků od Restaurant-Café Svatého Václava. Buschetto se může pyšnit nejen svou osobitostí a originalitou interiéru italského stylu, ale i možností širokého výběru z jídelního, nápojového a vinného lístku. Z pokrmů zde můžete ochutnat nejen speciality italské kuchyně, ale přijdou si zde na své i milovníci pokrmů z masa. V nabídce naleznete argentinské steaky a pokrmy připravené z mořských ryb a ostatních plodů moře. Vinný lístek nabízí italské vína. Restaurace je plně klimatizovaná a v letních měsících je možnost využít venkovní zahrádku, ze které můžete sledovat panorama Václavského náměstí.

V šestnáctém století patřil mezi největší piráty v tichomoří Marty Buschetto. Jeho matka byla původem z Čech a otec Ital. Marty Buschetto byl se svou lodí ve službách španělské královny a přepadával především anglické lodě. Za své hrdinské činy byl dokonce povýšen do šlechtického stavu. Při jednom přepadu anglické lodi byla zajata krásná dívka jménem Marie. Pocházela z Prahy a Marty Buschetto se do ní bezhlavě zamiloval. Požádal Marii o ruku a ta souhlasila jen pod podmínkou, že Buschetto zanechá svého pirátského řemesla a usídlí se s ní v Praze, kde její rodiče patřili mezi nejbohatší měšťany. Marty po dlouhém zvažování její podmínku přijal a splnil. Jako svatební dar dostali od Mariiných rodičů dům, který se nacházel právě v místech dnešní restaurace. Jelikož byl Marty činorodý člověk, otevřel si dole knajpu a vinný šenk, kam dovážel lahodná italská vína. Při svých cestách do Itálie pro víno ho zaujala výroba pizzy, naučil se několik receptů a jako první v Praze začal pizzu péct. Jelikož byl výborný vypravěč, měl v knajpě neustále plno nejen kvůli výborným vínům a pizze, ale hlavně kvůli neuvěřitelným příběhům z doby, kdy byl pirát.

 • Flank steak s grilovanou zeleninou v tomatové omáčce(200 g hovězí flank, rajčata, cuketa, lilek,paprika, olivy, cibule)

  Flank steak s grilovanou zeleninou v tomatové omáčce
  (200 g hovězí flank, rajčata, cuketa, lilek,paprika, olivy, cibule)

  masa
 • Talíř sicilského rybáře(1.400 g mořských plodů a ryb dle denní nabídky)

  Talíř sicilského rybáře
  (1.400 g mořských plodů a ryb dle denní nabídky)

  ryby a mořské plody
 • 1
 • 2
 • 3